Birinci Gün Bedensel Enerjimizi Yükseltme Çalışması

Bedensel enerjimizi yükseltmek için yapacağımız dua terkibine başlamadan önce,bedenimizdeki enerji kapasitemizi artırmak,enerji kanallarımızı aktif etmek için,aşağıda belirttiğim şekilde nefes terapisini uygulayacağız.

Öncelikle dik oturup,sandalyeye yaslanalım.

1. Diyafram Nefes Tekniği:Burnumuzdan derin nefes alıyoruz,ağzımızdan veriyoruz.Nefes alırken diyaframı iyice şişirmemiz,verirken de diyaframdaki nefesimizi iyice boşaltmamız gerekiyor.

2.Çapraz Nefes Tekniği: Sol burnumuzu işaret parmağımızla tıkayıp,sağ burnumuzdan 4 saniye nefes alıp, 4 saniye tutuyoruz.Daha sonra sağ burnumuzu tıkayıp,nefesimizi sol burnumuzdan geri veriyoruz. Nefes verdiğimiz delikten, soldan tekrar nefes alıyoruz ve sağ deliği açarak, sağ delikten nefesi dışarı veriyoruz.

3.Nefes Tutma Tekniği: Nefesimizi 4 saniyede alıyoruz,16 saniye tutup,8 saniyede geri veriyoruz.(Tutma süresini zamanla artırabiliriz.)

Nefes çalışmasının sağladığı yararlar:

Sinir sistemini güçlendirir.Beyin loblarını dengeler,beyne oksijen emilimini artırarak,nöronları uyandırır ve beyin daha fazla çalışır. Moral seviyesini yükselterek,depresyonu yok eder.Kalbi güçlendidir. Duygu ve düşüncelere hakimiyeti sağlayarak,kaygı,endişe,zihinsel gerilim gibi durumları ortadan kaldırır,hayata daha fazla odaklanmayı kolaylaştırır.İnsanların iç dünyasını ferahlatır ve aydınlatır,böylece huzur verir. Bioenerji seviyesini yükselterek,irade zayıflığı,sinir,stres,sıkıntı,halsizlik gibi rahatsızlıkları gidermede etkili olur.

Not:Bu üç günlük çalışmamız boyunca her gün sabah akşam olmak üzere her bir nefes tekniğini 8-10 kere yapacağız.Üç günlük bedensel enerjimizi yükseltme çalışması bittikten sonra da nefes terapimize 1-2 ay devam edebiliriz.

Bedensel enerjimizi yükseltmek için birinci günde yapacağımız çok tesirli dua terkibine,yanımıza bir bardak su alarak başlıyoruz:

1.)’’Ya Rafi’’ esması 351 kere okunacak.

2.) 21 kere okunacak dua:

‘’Huvellezî yunezzilu alâ abdihî âyâtin beyyinâtin li yuhricekum minez zulumâti ilân nûr, ve innallâhe bikum le raûfun rahîm.(Hadid-9)

هُوَ الَّذِي يُنَزِّلُ عَلَى عَبْدِهِ آيَاتٍ بَيِّنَاتٍ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَإِنَّ اللَّهَ بِكُمْ لَرَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

 Manası:’’Sizi karanlıklardan nura çıkarmak için kuluna açık âyetler indiren O’dur. Ve muhakkak ki Allah, sizin için elbette Rauf’tur, Rahîm’dir.’’ 

3.) 99 kere okunacak dua:

“Ya hayyu hîne lâ hayye fî deymûmiyyeti mülkihi ve bekiâh.”

يا حَيُّ حينَ لا حَيُّ في دَيْمومَةِ مُلكِهِ وَبَقائِهِ

Manası:’’Ey hiçbir diri mevcut değilken mülkünün ve bekasının devamlılığı içerisinde diri olan! Ya Hayy!” (Erbaini İdrisiyye)

Dua terkibimizi bitirdikten sonra,suyumuzu içiyoruz ve sahip olduğumuz bütün güzellikler ve nimetleri tek tek dile getirerek,rabbimize sonsuz şükrümüzü eda ederek birinci gün çalışmamızı bitiriyoruz.Şifa olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir