Enerjimizi Yükseltmek İçin Çok Tesirli Bir Dua Terkibi

 İçerisinde bulunduğumuz olumsuz sürecin bir etkisi olarak, yaşanılan endişe, korku, panik gibi duygular, insan bedeninde ağır bir yük oluşturur ve yaşam enerjisini düşürür. Bu problemleri yaşayan insanların,etraflarına yaydıkları düşük frekanstan, başka insanlar da olumsuz olarak etkilenebiliyor ve onların da enerjileri düşebiliyor. Bu yüzden yaygın ve ciddi bir enerji düşüşü gözlemliyoruz. Ayrıca hareketsizlik, çok yemek, çok uyumak da enerji düşüşünün en büyük nedenlerindendir. Veya tam tersi; uykusuzluk, yetersiz beslenme de ayni etkilere neden olabileceği için, her şeyin kararında olması gerekiyor. Bu konulara da çok dikkat ederek, enerji yükseltmek için Allah’ın izniyle çok tesirli olan bu dua terkibini 7-14 veya 21 Gün boyunca mutlaka yapmanızı tavsiye ediyorum.  (Müsait olmayanlar bu terkibe daha sonra da başlayabilirler.Hatta zaman zaman bu terkibi yapmak,enerji seviyemizi korumak açısından çok faydalı olacaktır.)

Bedensel enerjimizi yükseltmek için yapacağımız çok tesirli dua terkibine başlamadan önce,daha önceden yaptığımız 3 günlük bedensel enerjimizi yükseltme çalışmasında olduğu gibi,bedenimizdeki enerji kapasitemizi artırmak,enerji kanallarımızı aktif etmek için,aşağıda belirttiğim şekilde nefes terapisini uygulayacağız.

Evlerinde üzerlik tohumu veya ada çayı olanlar,bu çalışmaya başlamadan önce, tütsü yapabilirler. Böylelikle bu çalışmadan daha azami bir fayda elde edebiliriz.Daha önce de belirttiğim gibi üzerlik tohumu evdeki en sert negatif enerjilerin bile çekilmesi için çok tesirli bir bitkidir. Adaçayı da,titreşimi çok yüksek olan bir bitkidir ve yaydığı frekansla ortamdaki düşük titreşimleri uzaklaştırır,böylece negatif enerjileri arındırır. 

Öncelikle dik oturup,sandalyeye yaslanalım.

1. Diyafram Nefes Tekniği:Burnumuzdan derin nefes alıyoruz,ağzımızdan veriyoruz.Nefes alırken diyaframı iyice şişirmemiz,verirken de diyaframdaki nefesimizi iyice boşaltmamız gerekiyor.

2.Çapraz Nefes Tekniği: Sol burnumuzu işaret parmağımızla tıkayıp,sağ burnumuzdan 4 saniye nefes alıp, 4 saniye tutuyoruz.Daha sonra sağ burnumuzu tıkayıp,nefesimizi sol burnumuzdan geri veriyoruz. Nefes verdiğimiz delikten, soldan tekrar nefes alıyoruz ve sağ deliği açarak, sağ delikten nefesi dışarı veriyoruz.

3.Nefes Tutma Tekniği: Nefesimizi 4 saniyede alıyoruz,16 saniye tutup,8 saniyede geri veriyoruz.(Tutma süresini zamanla artırabiliriz.)

Nefes çalışmasının sağladığı yararlar:

Sinir sistemini güçlendirir.Beyin loblarını dengeler,beyne oksijen emilimini artırarak,nöronları uyandırır ve beyin daha fazla çalışır. Moral seviyesini yükselterek,depresyonu yok eder.Kalbi güçlendidir. Duygu ve düşüncelere hakimiyeti sağlayarak,kaygı,endişe,zihinsel gerilim gibi durumları ortadan kaldırır,hayata daha fazla odaklanmayı kolaylaştırır.İnsanların iç dünyasını ferahlatır ve aydınlatır,böylece huzur verir. Bioenerji seviyesini yükselterek,irade zayıflığı,sinir,stres,sıkıntı,halsizlik gibi rahatsızlıkları gidermede etkili olur.

Not:Bu çalışmamız boyunca (7-14 veya 21 gün) her gün sabah akşam olmak üzere her bir nefes tekniğini 8-10 kere yapacağız.Bedensel enerjimizi yükseltme çalışması bittikten sonra da,özellikle bu süreci atlatıncaya kadar,nefes terapimize 1-2 ay devam edebiliriz.

Bedensel enerjimizi yükseltmek için yapacağımız çok tesirli dua terkibine,yanımıza bir bardak su alarak abdestli bir şekilde başlıyoruz:

1.Aşağıdaki dua 21 kere okunacak.

‘’La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-kerim.”

Halîm ve Azîm olan Allâh’tan başka ilâh yoktur. Büyük Arş’ın Rabbi olan Allâh’tan başka ilâh yoktur. Kıymetli Arş’ın Rabbi, Arz’ın Rabbi, Semâvâtın Rabbi olan Allâh’tan başka ilâh yoktur. (Buhârî: Daavât 27, Müslim: Zikir 83)

2. Aşağıdaki dua 21 kere okunacak.

اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلٰى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمْ يَا عُدَّتِي عِنْدَ شِدَّتِي , وَيَا غَوْثِي عِنْدَ كُرْبَتِي وَيَا حَارِسِي عِنْدَ كُلِّ مُصِيبَتِي وَيَا حَافِظِي عِنْدَ كُلِّ بَلِيّتِي وَصَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلٰى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمْ

“Allâhumme salli alâ seyyîdinâ muhammedin ve âlihi ve sahbihî ve sellim.

Yâ ûddetî inde şiddetî ve yâ ğavsî inde kürbetî ve yâ hârisî inde kulli musîbetî ve yâ hâfizî inde kulli beliyyetî,ve salli alâ seyyidinâ muhammedin ve âlihî ve sahbihî ve sellim.”

”Allah’ım Efendimiz Muhammed’e âline ve ashâbına salât ve selam eyle.

Ey sıkıntı anlarımda destekçim.

Ey kederli anlarımda yardımcım.

Ey her musibette gözetip kollayanım.

Ey her belâ anında koruyucum.

Allah’ım Efendimiz Muhammed’e âline ve ashâbına salât ve selam eyle.”

(Emîr-i Buhârî Hazretleri )

3. es-Selâm:السلام Esması 131 kere okunacak.

”Allah, gerek dünyada, gerekse âhirette tehlikeye düşen kullarını tehlikelerden kurtarıp selamete çıkarandır.”

4. ‘’Selamun kavlen min rabbin rahim’’ سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِيمٍ

”Çok merhametli olan Rab’den bir söz olarak (kendilerine) “Selâm” (vardır). ” (41 kere okunacak.)

5.İnşirah suresi 7 kere okunacak.

6.) El-Kuddûs:(الْقُدُّوسُ) esması (Her türlü eksiklikten uzak, mutlak kemal sahibi, yaratılmışların tasavvur ve tasvirine sığmayan.) 170 kere okunacak.

Dua terkibimizi bitirdikten sonra,suyumuzu içiyoruz ve sahip olduğumuz bütün güzellikler ve nimetleri tek tek dile getirerek,rabbimize sonsuz şükrümüzü eda ederek çalışmamızı bitiriyoruz.Şifa olsun.

( Bu terkibi 7-14 veya 21 gün yaptıktan sonra,daha önceden yaptığımız 3 günlük bedensel enerjimizi yükseltme çalışmasını da yapabilirsiniz. Buraya link bırakıyorum.Yazı başlıklarından da bulabilirsiniz. http://www.tubahoca.com/birinci-gun-bedensel-enerjimizi-yukseltme-calismasi/ )

10 hakkında “Enerjimizi Yükseltmek İçin Çok Tesirli Bir Dua Terkibi” görüş

  1. Enerji yükseltme çalışmasına başlamak için belirli bir gün varmıdır. pazartesi, perşembe gibi.

  2. Bu enerji çalışmaları arada bir gün unutulup atlanırsa ne olur, baştan almakmı gerekir.
    Ayrıca paylaşımlarınız için çok teşekkürler Tuba hanım, bu alanda önemli bir ihtiyaçtı diye düşünüyorum. Ben şahsen sizi takip etmekten çok mutluyum, saygılar sevgiler.

    1. Şifa olsun inşallah, teșekkür ederim. Ardarda günlerde yaparsak, inşallah daha azami fayda elde ederiz. Ama gün atlanirsa, kaldığınız günden devam etmelisiniz. Sevgiler.

  3. Selamünaleyküm hocam. Ramazan ayında olduğumuz için duaları suya gün içinde okusak ve iftardan önce ve ya sonra içsek olur mu? İftar ile yatış zamanımın arası kısa olduğu için bu terkipleri önceden yapsam suyu daha sonra içebilir miyim? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir